Základní desky
Základní deska je základní hardware celého počítače. Cílem základní desky je propojit jednotlivé části počítače do fungujícího celku a zajistit potřebný přísun elektrické energie. Mezi základní komponenty, které je nutné vložit do příslušných slotů či portů základní desky pro správnou funkci celého počítače, patří procesor, paměťové moduly, pevný disk, grafická karta (v případě, že není integrovaná) a zdroj pro zajištění napájení. Základní systém (software) pro komunikaci základní desky s komponenty počítače se nazývá BIOS. Nejdůležitější integrované obvody jsou zabudovány v čipové sadě(tzv. chipset), která rozhoduje jaký procesor a operační paměť je možné k základní desce připojit. Základní desky se dělí na desktopové a serverové. Desktopové základní desky jsou určeny do klasických stolních počítačů. Člení se dále dle dvou základních světových výrobců procesorů - AMD a INTEL. Další rozdělení spočívá v dělení na základní desky s integrovanou grafickou kartou či ne. Výhod integrovaných grafických karet v základních deskách je hned několik - nízká spotřeba, netřeba koupě grafické karty samostatně. Nevýhodou je ovšem absence výkonu. Základní desky s integrovanými grafickými čipy jsou vhodné do klasických kancelářských počítačů, které se používají pro běžné kancelářské aplikace nebo surfování po internetu. Požadujete-li výkon, bude nezbytné zakoupit grafickou kartu zvlášť. Není ovšem podmínkou nutně kupovat základní desku bez integrované grafické karty, do všech typů základních desek lze výkonná grafická karta dokoupit. Další dělení pak již spočívá pouze výběru patice. Je nutné zvážit, zda první zvolíte výběr procesoru nebo základní desky, jedno se vyvíjí v důsledku druhého. Obecně řečeno, patice (socket) základní desky a procesoru se musí shodovat, tzv. musí být kompatibilní. Serverové základní desky jsou určeny do serverů. Parametry, které nás u základní desky zajímají, mimo patici procesoru, je typ podporovaných pamětí, druh a počet vstupně výstupních portů a rozhraní a formát desky. Dle těchto parametrů je nutné volit také ostatní komponenty počítače jako paměťové moduly, pevný disk, mechaniky CD,DVD,BlueRay a skříň počítače či jiné doplňující karty.
Aktuality
ServisProvádím servis počítačů, notebooků, tiskráren, a ostatních zažízení výpočetní techniky.
Zrychlovaní, čištění, kontroly, odvirování. instalace systémů, záchrany dat z HDD, SSD a flashdisků ai datových karetpočítačů a notebooků
UPSUPS United Parcel Service
Služba je aktivní na adrese Krkonošská 163
UPS poskytuje plné služby příjmů a výdejů zásilek na libovolnou adresu po celém světě.
Zásilky lze vydávat i přijímat do přepravy.
Postup při výdeji zásilky: Sdělit pracovníkovi výdejního místa, že se jedná o službu UPS a prokázat se platným dokladem totožnosti pro ověření jména.
BalíkovnaBalíkovna je služba České pošty
Tato služba je aktivní na adrese Krkonošská 163 a Krkonošská 41 (trafika u České známky)
Balíkovna poskytuje službu výdejů zásilek a příjem některých druhů zásilek.
Dobírkové zásilky je možné hradit pouze hotově.
Postup při výdeji zásilky: Sdělit pracovníkovi výdejního místa, že se jedná o službu Balíkovna a jméno na které je zásilka vedená nebo číslo zásilky a říci 6 místný PIN pro převzetí zásilky ve formátu 12ag5f3 a podobně.
Bez platného PINu nelze zásilku vydat.
Postup při vrácení nebo předání zásilky do přepravy: Předat zásilku.
WE DOWE DO
Tato služba je aktivní na adrese Krkonošská 163
WE DO poskytuje plné služby přijmů a výdejů zásilek.
Zásilky je zde možné vydávat a příjímat ze smluvních eshopů, nebo předávat vratky vašich objednávek eshopům. Eshopy mohou zde předávat své balíčky do přepravy. Dobírkové zásilky je možné hradit hotově i platební kartou.
Postup při výdeji zásilky: Sdělit pracovníkovi výdejního místa, že se jedná o službu WE DO a říci 6 místný PIN ve formátu 123-456 pro převzetí zásilky. Bez platného PINu zásilku nelze předat.
Postup při vrácení nebo předání zásiky do přepravy: Předat zásilku
PPLProfessinal Parcel Logistic.
Tato služba je aktivní na adrese Krkonošská 163
PPL poskytuje plné služby přijmů a výdejů zásilek.
Zásilky je zde možné vydávat i přijímat do přepravy na libovolné adresy v celé Evropě (s vyjímkou některých Řeckých ostrovů), nebo předávat vratky vašich objednávek eshopům. Eshopy mohou zde předávat své balíčky do přepravy.
Dobírkové zásilky je možné hradit hotově i platební kartou.
Postup při výdeji zásilky: Zdělit pracovníkovi výdejního místa, že se jedná o službu PPL a říci 6 místný PIN pro převzetí zásilky.
Postup při vrácení nebo předání zásiky do přepravy: Předat zásilku. V případě, že chtete potvrzení o předání, předem upozornit obsluhu a nadiktovat telefonní číslo (někdy není potřeba a je to automaticky doplněno.)
Pro zaslaní zásilky a generovaní přepravního štítku prosím navštivte web. https://www.ppl.cz